Dondurma işlemi (krioprezervasyon), hücrelerin ve dokuların sıfır derecenin altındaki ısılara kadar soğutularak, bütün biyolojik aktivitelerinin durdurulması ve gelecekte kullanılması amacıyla saklanmasını ifade eder. Yıllar içerisinde gelişen teknolojilerle embriyo, sperm ve yumurtalar özellikle hızlı yöntemlerle (vitrifikasyon) dondurulup saklanmaya başlanmış ve hastalara diledikleri zamanda gebeliği denemeleri için fırsat oluşmuştur. Bu işlemler arasında embriyo dondurma ve saklama iki kişiyi ilgilendiren bir karar olduğu için boşanma, ayrılma gibi durumlarda problemlere neden olabilmektedir.  Ancak Oosit yani yumurta dondurulması tedavinin bireyselleşmesini sağlamakta ve kadınların üreme hücreleri ile ilgili tek başına karar alabilmesine olanak tanımıştır.

Devamını oku...

Değerli Hocamız Prof.Dr.M.Turan Çetin Çikolata Kisti ve Miyomda Tüp Bebek Tedavisi konulu Star Tv' de yayınlanan Nursel'in Konukları Programına 23.05.2019 tarihinde Saat : 13:15-14:45 saatleri arasında konuk olacaktır.

Prof. Dr. M. Turan Çetin'in muayenehanesi artık Prof. Dr. M. Turan ÇETİN Tüp Bebek Merkezi'nde bulunmaktadır.

Merkezimizde KADIN HASTALIKLARI TEŞHİS VE TEDAVİSİ için JİNEKOLOJİK MUAYENELER, LABORATUAR TETKİKLERİ, uzman ve deneyimli hekimlerimizce yapılmaktadır.

Devamını oku...

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi ve Adana'nın ilk tüp bebeği Özlem Çelik, ailesinin tedavi gördüğü üniversite hastanesinin Tüp Bebek Merkezinde görev alarak "evlat hasreti" çekenlere destek olmak istiyor.

Devamını oku...

Prof. Dr. M.Turan Çetin hocamızın Adana Tabip Odası'nın düzenlemiş olduğu ''Mesleğinde 40. Yılını Tamamlayan Hekimlerimize Plaket Töreni'' Etkinliği

Devamını oku...
Scroll to top